Kartopu

 

 

 

1952 yılından beri örgü ipliği üreten Kartopu, örgüseverler için kaliteli ürünler sunar. Hem yurt içi hem de yurt dışı pazarında önemli yere sahip olan marka, modern tesisleriyle ön plana çıkar. Kartopu ip çeşitlerinde akrilik, polyamid, polyester, yün, moher, tiftik, alpaca gibi doğal ve sentetik hammaddeler kullanır. Bu hammaddeler sayesinde deformasyonlara karşı dayanıklı örgü ipleri üretilir. Bu durum binbir emekle ördüğünüz örgülerin daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlar. Kartopu markasının bünyesinde farklı renk ve yapılara sahip onlarca ip çeşidi bulunur. Bebeklerin hassas cildine uygun Kartopu Baby One ipler, çanta gibi aksesuarlar için kullanabileceğiniz supla ipler ve çok daha fazlası, markanın ürün gamı içerisinde yer alır.

Kartopu örgü ipi el işi projeleriniz için en iyi seçeneklerden biridir. Kartopu el örgü ipi makinede yıkanabilir ve oldukça yumuşaktır. Kazak, hırka, atkı, patik, şal, bebek battaniyesi yapmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çoklu kullanıma uygundur. Kalın Kartopu ip çeşitleriyle okulda veya evde rahat örgü battaniyeler, minderler, kilimler, eşarplar, şapkalar ve diğer örgü projeleri örebilirsiniz. Ayrıca kroşe, makrome, dokuma ve dekorasyon için de modellerine uygundur. Hafif bir yapıya sahiptir iplikler yeni başlayanlar için uygundur çünkü projeleri hızlı bir şekilde üretir ve aynı zamanda yeni iplikle benzersiz işler yaratmak isteyen ileri düzey örgücüler için iyidir. Bukleli, şönil veya şantuklu iplik gibi eşit olmayan şekilde eğrilmiş iplikler, düzensiz örgüler ve azaltılmış bir dikiş tanımı üretir.

Kabarık ve yumuşak malzeme, son derece hafif hissettirirken şık bir görünüm sağlar ve gittiğiniz her yere götürmenizi de kolaylaştırır. Doğru örgü ipliği seçmek çok önemlidir. Yeni başlayanlar için orta ağırlıkta bir kamgarn ipliği kullanılması tavsiye edilir. Açık renkler daha iyi olma eğilimindedir çünkü dikiş yaptığınız yeri görmek daha kolaydır. Yün, süper esnek ve pürüzsüz olduğu için yeni başlayanlar için de daha kolay olma eğilimindedir. İnce pamuk ipliği ve doğal elyaf iplikler, esnek olmadıkları ve ilk başta örülmesi zor olabildikleri için ileri düzey örgüler için daha iyidir. Örgü ipliği alışverişi yaparken vakit ayırmaktan korkmayın.

Kalın örgü ipi her yaş için uygundur, kalın iplik her yaştan zanaatkar için harika bir seçimdir. Çocuklar, gençler, yetişkinler ve yaşlılar için el işçiliği becerilerinizi bir sonraki seviyeye taşımak için mükemmeldir. Farklı renk seçenekleri ve karışımları bulunur. Kartopu örgü ipini oldukça canlı renkleri bulunur. Arkadaşınıza veya ailenize özel bir gün için en sevdikleri renkte hediye etmek için birden fazla el işi örmenize yeter. Örgü iplik tığ işi veya elleriniz dışında herhangi bir alet kullanmadan örülebilir, kol örgüsü veya parmak örgüsü kalın battaniyeler, alan kilimleri, eşarplar, şapkalar, kazaklar vb. için mükemmeldir.Kalın örgü ipi dokusu yumuşaktır, iplik, büyükler veya gelişmiş örgüler için uygundur. Kendin yap projeleri için her türlü ihtiyacı karşılar.


 

Farklı Kullanım Alanlarına Hitap Eden Kartopu İp Çeşitleri

 

 

Örgü ip çeşitleri yaratıcılığınızı göstermek için kullanabileceğiniz ideal araçlardır. Kartopu örgü ipleri, gelişen teknolojiyle birlikte çeşitlilik kazanır. Geleneksel örgüye yeni bir boyut kazandıran Kartopu ip çeşitleri, yenilikçi tasarımlar oluşturmanızı sağlar. Marka bünyesinde yer alan ipler, topaklanma ve tüylenmeye karşı dirençlidir. Bu sayede örgüleriniz çok daha sağlam ve düzgün olmasını sağlar. Marka bünyesinde yer alan Kartopu Cotton Love ipler, ebeveynlerin severek kullandığı ürünlerdir. Çocuklara arkadaşlık eden amigurumiler, tüylenmeyen, yıkanabilen ve kaliteli Kartopu ip çeşitleriyle çok daha sağlam olur. Amigurumi saçlarının yapımında Kartopu Cotton Love sıklıkla tercih edilir. Hem aksesuar hem de battaniye gibi eşyaları örebileceğiniz Kartopu Cotton Love ip çeşitleri, yumuşak dokulara sahiptir. Kalın ve esnek yapılı ipler, tığ ve şiş ile örülebilir. Kartopu Cotton Love ipler kadar yumuşak olan Kartopu Baby Love & Care’ de bebek örgülerin yapımında sıklıkla kullanılır. Soft renkleriyle göz kamaştıran Kartopu Love & Care ile yumuşacık kazaklar, hırkalar ve bere modelleri yapılabilir. Açık ve koyu tonların birleşimiyle oluşan Kartopu Lotus ip çeşitleri de her dönem ilgi gören seçeneklerdir. Kartopu Lotus ipler, asil renkleriyle örgü modellerinize derinlik katar. İplerin yapımında akrilik kullanıldığı için genellikle ilkbahar, yaz mevsimlerinde kullanılır. Kışlık örgülerinizde kullanabileceğiniz Kartopu Ak-Soft ipler ise kalın yapısı sayesinde projelerinizi daha kısa sürede bitirmenizi sağlar. Üstelik kış aylarında sıcak tutan ipler, asil görünümü ile örgü modellerinizi taçlandırır.

 

 

Kartopu Akrilik İplik Modelleri

 

 

Kartopu akrilik ip çeşitleri %100 polyesterdir, sıcak ve hafiftir, dayanıklı ve boncuklanmaya karşı dayanıklıdır, evcil hayvan dostudur, solma yapmaz. Bakımı kolaydır, makinede kolaylıkla yıkanabilir, düz yatırarak kurutulur. Kartopu örgü ipi %100 polyesterdir, popüler örgü ve dokuma malzemesi olarak kalın ve kabarıktır. Kalın örgü ipi yaygın olarak battaniye, kilim, eşarp, şapka, evcil hayvan ürünleri ve bebek yatağı örmek için kullanılır. Tığ işi projeleri için uygundur ve herhangi bir alet gerektirmez, sadece parmaklarınızı kullanın, yeni başlayanlar veya ileri düzey örgüler için uygun bir seçimdir. Akrilik ipliği, canlı renk yelpazesinde gelir. Yeni başlayanlar için harika bir seçenek olan bu akrilik iplik makinede yıkanabilir, yumuşak ve dayanıklıdır, bebek battaniyelerinden kazaklara kadar her şey için uygundur. Okulda sınıf projeleri için iplik kullanmak isteyenler için yüzlerce renk seçeneğinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Akrilik ipler patik projesi için çalışmaya uygundur  ve çocuklar için harika bir üründür. Bu iplik, birçok farklı renk kombinasyonlarında mevcuttur; makinede yıkanabilir akrilikten yapılmış bu iplik yumuşak ve dayanıklıdır. Polyester, akrilik veya polyamid iplikler inanılmaz derecede ekonomiktir. Sentetik iplikler genellikle çok pürüzsüz ve parlaktır, yıkanması kolaydır ve çok dayanıklıdır. İlk deneme projesi veya büyük, kolayca yıkanabilir battaniyeler için harika olabilecek bir iplik çeşididir.

 

 

Doğal İçerikli ve Kaliteli Kartopu İp Seçenekleri

 

 

Kaliteli örgü ipleriyle ön plana çıkan Kartopu, doğal içerikleriyle kullanıcıların beğenisini toplar. İplerin yapımında angora, bambu gibi sağlıklı hammaddeler kullanılır. Kartopu Flora ip çeşitlerini her mevsimde kullanmaya uygun olarak üretilen ideal alternatiflerdendir. Bu sayede fular, atkı, şal gibi ürünlerin yapımında sıklıkla kullanılır. Markanın ürün haznesi içerisinde oldukça hacimli bir yere sahip Kartopu Baby One ip çeşitleri de sıklıkla tercih edilir. Hassas dokusu ile ön plana çıkan ipler, tahrişe karşı koruyan, doğal ve sağlıklı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle örgü oyuncak yapımında ve tüm bebek örgülerinde rahatlıkla kullanılabilir. Kartopu Baby One renkleri oldukça geniş bir renk aralığına sahiptir. Açıktan kapalıya, mattan parlağa pek çok renk tonu örgülerinizi daha özel hale getirir. Kartopu markasının tüm ip seçenekleri, avantajlı fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulur. İplerin fiyatını belirleyen en önemli faktör, hammadde kullanımı, kalınlık ve uzunluktur. HobiBurada ile Kartopu ip çeşitlerini inceleyebilir, güvenli ödeme ve hızlı teslimat fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

 

 

Kartopu Yün İplik Modelleri

 

Çok dayanıklıdır, bu nedenle hem örerken çok fazla zorlanma ve gerginlik yaratır hem de uzun ömürlü projeler yaratacaktır. Kolayca çözebilirsiniz ve çoğu yeni başlayanların hatalarını gizler. Yün de çok esnek ve elastiktir. Bu nedenle, örmek kolaydır ve iğneler arasında oldukça hızlı bir şekilde kayar. Rustik bir his veren örgü işleri için tercih edilen ip çeşitlerinden biri olan Kartopu yün ipiyle projenize başlayabilirsiniz. Rahat şapkalar, eşarplar ve kazak gibi örgü modellerini yapmak için mükemmel olan bu iplik, kalın ölçüsü ile örgü ipliği yün ve akrilik bileşimi sayesinde hızlı bir çalışma sağlar. Malzeme makinede yıkanabilir ve kurutucu dostudur. Oldukça rahat hissettirir. Yün ip %100 yenilenebilir, %100 biyolojik olarak geri dönüştürülebilir bir üründür. Çok ağır yapağılarını çıkarmak sadece çevre dostu ve sürdürülebilir olmakla kalmaz, aynı zamanda koyunların sağlıklı ve mutlu kalmasına da yardımcı olur. Bu kalın yün ipte kullanılan yün lifleri işlenmemiştir, yani boyamadan önce sadece yıkanır ve herhangi bir kimyasal işleme tabi tutulmaz.

 

Yün ve akrilik ipler genellikle örgü projeleri için tercih edilen ip çeşitleridir. Yün ip koyun yapağısından yapılır ve örgü örmek için en popüler seçimdir. Genellikle kışlık giyim yapmak için kullanılır. Doğal bir elyaftır ve şeklini koruması ve uzun süre kalıcı olması nedeniyle popülerdir. Ancak, birkaç kişi için biraz kaşıntılı olabilir. Kaşmir keçilerinden elde edilen çok yumuşak bir yün türüdür. Ancak koyun yünü kadar güçlü değildir. Ekstraksiyon işlemi oldukça sıkıcı olduğu için bu aynı zamanda çok pahalı bir yün türüdür. Kırpılan normal koyun yünü ile karşılaştırıldığında, Kaşmir yünü taranmalı ve toplanmalıdır. Bu, çok zaman ve kapsamlı manuel çalışma gerektirir. Ayrıca, hayvan başına toplanan lif miktarı, kumaşı çok daha pahalı ve ayrıcalıklı hale getirmek için oldukça azdır. İpleri örgü şişleri kullanarak da örebilirsiniz. Genel olarak, çözgülü örme kumaşlar genişlikte daha esnek olma eğilimi gösterirken, atkılı örme kumaşlar hem genişlik hem de uzunluk açısından daha fazla geri esneme eğilimi gösterir. Yün iplik esas olarak koyunlardan elde edilir. Yün, çeşitli hayvanlardan elde edilen ve onlara biz insanların bir sonraki projeyi örerken aradıkları şapka, kazak veya şal gibi birçok avantajı sağlayan bir tekstil elyafıdır. Yün ip elastik, pullu, kıvrımlıdır ve kümeler halinde büyür.

 

Yün, özellikle pullanma ve kıvrılma, hayvanların yapağılarını iplik haline getirmeyi kolaylaştırır. Tek tek lifler birbirine kenetlenir ve böylece bir arada kalır. Yün, bobin benzeri yapısı sayesinde oldukça elastik bir elyaftır. Yün kazağınızı gerin ve inatla sarsılarak yapılı biçimine geri dönme eğilimindedir. Aslında yün lifi pamuktan 7 kat, ipekten 10 kat daha güçlüdür. Yün lifinin yapısı sayesinde dış deri koruyucu bir film görevi görerek aşınmaya karşı daha dayanıklı hale getirir. Dokuma kumaş yapısı gereği kırışıkları ve kırışıkları kolayca tutacağından, pürüzsüz ve bozulmamış görünmesi için sık sık ütülenmesi gerekir. Dokuma kumaş genellikle örgüler kadar yumuşak olmayan ipliklerle yapılır ve bu da dokunuşa biraz kaba bir kumaş verir. Dokuma kumaş çok dayanıklıdır. Birçok yıkamadan sonra şeklini korur ve boncuklanmaya karşı dayanıklıdır. Dokuma kumaş genellikle çok esnek olmadığından, büzgü veya büzülme olmadan dikmek kolaydır. Kumaşı birlikte dokumak, genellikle örmekten daha fazla zaman alan bir işlemdir.

 

Ek olarak, iki veya daha fazla lifi birbirine karıştıran iplik yumakları vardır. Örme projenizde farklı iplik liflerinin kullanılmasının farklı sonuçlar doğuracağını unutmamak önemlidir. Bir desen hangi ipliğin kullanılacağını belirtiyorsa, tam ipliği veya lif içeriğine benzerini kullanmak en iyisidir. Yün, kıvrımı nedeniyle hacimli bir iptir ve kumaşın ısıyı tutmasına neden olan havayı tutar. Soğuk kış günlerinde yün oldukça sıcak tutar. Yün çok yüksek bir ısı katsayısına sahiptir, yün ısı transferini engeller. Vücut ısısını düzenleyerek kışın sizi sıcak tutan yün ipliğin içinde hapsolan hava, sıcak dönemlerde giysinin nefes almasını özelliğine sahiptir. Yün, nemi veya nemi cildinizden uzaklaştırır. Bu etki, liflerdeki nemi emerek ve tutarak kuru kalmasını sağlar. Ayrıca, bu nemin buharlaşmasına izin verme hızı, çabuk kuruması anlamına gelir. Sıcak günlerde bu, kokuya neden olan nemin çekileceği ve hızla kaybolacağı anlamına gelir. Böylece, diğer kumaşlara kıyasla şişmeleri tutma olasılığı daha düşüktür. Gevşek bir şekilde örülmüş hafif bir yün kullanmanızı öneririz.

 

 

Kartopu Pamuk İplik Modelleri

 

 

Pamuk ipler doğal bir bitki lifidir ve en yaygın olanlardan biridir. Oldukça ucuzdur. Çok pürüzsüz olduğu için karmaşık dikişleri sergilemek için harikadır. Harika bir dökümü vardır, ancak esnek değildir ve örgünün ortasında ayrılmaya eğilimlidir ayıca makinede yıkanabilir. Pamuk ipliği, havlular, kilimler, yastıklar, pazar çantaları, lifler, tencere tutacakları gibi ev eşyalarının ve açık ara en popüler olanlarının örülmesi için mükemmeldir. Her alanda olduğu gibi örgüde de kullanılır. Bu, elyafın doğal özelliklerini vurgularken, aynı zamanda her dikişe daha iyi bir şekil ve doku sağlar ve dokuma ve keçeleme için de kullanılabileceği anlamına gelir. Çok çeşitli projelere ve bütçelere uygun dev iplikler ve çok büyük olmayan iplikler kullanabilirsiniz. Tercih edilen modellerden biri de kazaklardır dev kol örgüsü kategorisinde sosyal medyadan muhtemelen aşina olduğunuz süper boy iplikleri bulacaksınız.  Onlarla örerken, liflerin ayrılmaması için yavaş ve sabit hareket eden ve bitmiş üründe boncuklanmaya veya daha kötü bir görüntüye neden olabilecek çok fazla aşınma ve yıpranmayı önlemeye çalışabilirsiniz. Tüm bunlar kulağa çok fazla çaba gerektiriyor gibi geliyorsa ve her gün yıkamaya atılmadan önce kanepeye atılıp dinlenebilecek bir battaniyeyi umuyorsanız yün ip uygun olabilir. Pamuk, yeni başlayanlar için de harika bir ipliktir, pamuğun örülmesi çoğu yünden biraz daha yavaştır. Pamuk, karmaşık desenleri ve net dikişleri göstermek için mükemmel bir ipliktir. Bitki bazlı bir elyaftır ve veganlar için bir alternatif olabilir; keten ve bambu iplikleri muhtemelen biraz daha sürdürülebilir olsa da pamuk kullanılabilir. Kolay yıkanabilir. Pamuk ayrıca çok esnek değildir ve yün gibi değildir. Dikişleri çok iyi gösterdiği için hataları da çok iyi görebilirsiniz bu nedenle yeni başlayanlar bambu vb. karışımı ipleri tercih eder. Kartopu örgü ipi fiyatlarını 150 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo seçeneği ile HobiBurada üzerinden inceleyebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı