Nako

 

 

 

1962 yılında kurulan Nako, kaliteli el örgü ipleriyle ön plana çıkar. Sektörünün lider kuruluşlarından biri olan marka, geniş ürün haznesiyle dikkat çeker. Kullanıcılara 50'den fazla alternatif sunarak, örgüseverlerin beğenisini toplar. Nako iplik çeşitleri, yıkamalara karşı üstün performans gösterir. Uzun süreli kullanımlarda veya yıkamalarda bile canlılığını kaybetmeyen Nako ip modelleri, el emeği hazırladığınız ürünleri, uzun süre kullanmanızı sağlar. Nako'nun bünyesinde hem tığ veya şiş ile kullanabileceğiniz iplikler üretir. Bu sayede kışlık kıyafetler, çeyizlik danteller, paspaslar, kilimler yapabilir, dilediğiniz her şeyi hayal ettiğiniz şekilde örebilirsiniz.

 

 

 

Kalitesiyle Öne Çıkan Nako İp Çeşitleri

 

 

Farklı renk ve formlarda üretilen el örgü ipleri, kullanıcıların istek ve beklentilerine karşılık verir. Her örgü ipi farklı ham maddelerin birleşiminden oluşur. Bere, atkı, patik, lif gibi örgüler ile dekoratif işlemeler farklı kalınlık ve yapıda iplere ihtiyaç duyar. Bu nedenle Nako’ da ürün gamı içerisinde her ihtiyaca uygun ip çeşidi bulunur. Nako ip çeşitleri %100 pamuk, keten, yün, angora ve kaşmir gibi doğal malzemelerden de üretilir. Zararlı madde içermeyen iplikler, hassas cildinize uyum sağlar. Özellikle kanserojen madde bulundurmayan Nako Elit Baby ip çeşitleri, yumuşak dokuları ile bebeğinizi mutlu eder. Nako Elit Baby ipler sayesinde bebek battaniyeleri ve kazakları örebilir, bebeğiniz için sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz.

 

Örgü tutkunları için üretilen Nako ip modelleri, tarzınızı ve hayal gücünüzü yansıtır. Hobi amaçlı yapacağınız pek çok örgü modeli, rengarenk ipler sayesinde keyifli bir ana dönüşür. Her iplik türünün görünüm ve yapısı farklıdır. Angora ve Denim iplikler kendine has özellikleri ile muhteşem ürünler örmenizi sağlar. Nako Angora lifleri, yumuşak ve parlak yapısıyla dikkat geçer. Bu sayede pek çok örgü modeli Angora ipleri ile daha özel bir görünüm kazanır. Sıcak ve soğuk geçirgenliği az olan ipler, dört mevsim kullanıma uygundur. Angora ipinin yanı sıra denim ipliklerde sıklıkla tercih edilir. Nako Denim iplikler pamuklu ve kalın yapılıdır. Bu sayede terletmez ve az karışır. Kolay kullanım özelliği sunan Denim ürünler, dayanıklılığı ile ön plana çıkar.

 

 

En Doğru Nako İp Seçimi Nasıl Yapılır?

 

İyi seçilen Nako örgü ipleri, emeğinizin karşılığını tam olarak almanızı ve işçiliğinizin daha başarılı olmasını sağlar. Örgü ipliği çeşitleri, yapmak istediğiniz eşyaya göre değişiklik gösterir. Nako ipleri arasından doğru seçimi yapmak, üründen alacağınız verimi üst düzeye çıkarır. Örneğin kalın yapılı olan Nako Spaghetti iplik çeşitlerinden biri tercih edebilirsiniz. Spaghetti iplikler, hacimli yapısı ve dayanıklı bağlarıyla ön plana çıkar. Kalın formlara sahip olan spagetti iplikler ile örgü örmek çok daha hızlı ve pratiktir. Giyim ürünleri için de Nako iplik çeşitleri tercih edilebilir. Canlı renkleri sayesine iplikler; amigurumi, şal, yelek gibi pek çok ürünü kolaylıkla örebilmenizi sağlar.

 

 

 

 

Nako Akrilik ve Yün İp Özellikleri

 

 

 

Soğuk kış günlerinde yün oldukça sıcak tutar. Yün, kıvrımı nedeniyle hacimli bir iptir ve kumaşın ısıyı tutmasına neden olan havayı tutar. Yün çok yüksek bir ısı katsayısına sahiptir, yün ısı transferini engeller. Vücut ısısını düzenleyerek kışın sizi sıcak tutan yün ipliğin içinde hapsolan hava, sıcak dönemlerde giysinin nefes almasını da sağlar. Yün, nemi ve teri cildinizden uzaklaştırır. Bu etki, liflerdeki nemi emerek ve tutarak kuru kalmasını sağlar. Ayrıca, bu nemin buharlaşmasına izin verme hızı, çabuk kuruması anlamına gelir. Sıcak günlerde bu, kokuya neden olan nemin çekileceği ve hızla kaybolacağı anlamına gelir. Böylece, diğer kumaşlara kıyasla şişmeleri tutma olasılığı daha düşüktür. Gevşek bir şekilde örülmüş hafif bir yün kullanmanızı öneririz.

 

Doğru yünden harika bir yaz kumaşı bile yapabilir. Yünün bu faydası, bebeklerin aşırı ısınmamaları için nefes alırken sıcak kalmalarını da sağlar. Örmeye başlangıç ​​seviyesinde iseniz, başlamak için en iyi iplik türlerinden biri yün ve akrilik karışımı ipliktir. Yün, her bir lifin içinde nem içerir, bu nedenle herhangi bir kimyasal işlem gerektirmeden dayanıklı olmasını sağlar. Yün, tozu ve kiri çeken statik elektriğe doğal olarak direnir. Giysinizdeki herhangi bir kirin temizlemesini kolaylaştırır. Ayrıca, lifin pullanma etkisi kumaştan lekelerin çıkarılmasının kolay olduğu anlamına gelir. Yün, yenilenebilir bir kaynaktır. Ondan üretilen elyaf, iplik ve giysiler biyolojik olarak parçalanabilir ve bu nedenle yağ bazlı sentetiklere göre çevreye daha duyarlıdır.

 

Oldukça geniş bir ürün yelpazesi içerisinde yer alan Nako yün iplikler, kış koleksiyonunun olmazsa olmazıdır. Kalın yapıları ve parlak renkleriyle dikkat çeken yün iplikler, organik yapılara sahiptir. Teknolojiden ilham alan Nako, ultra kaliteli iplikler üretirek kullanıcılara farklı alternatifler sunar. Örneğin Nako Vizon iplikler, gelişmiş özellikleri sayesinde kaliteli örgüler yapmanızı mümkün kılar. %100 premium akrilikten yapılan Vizon iplikler, ev tekstiline dair pek çok şeyi kolaylıkla örebilmenizi sağlar. Nako iplik fiyatları ürünlerin sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Siz de Nako markasının tüm iplik çeşitlerine Hobiburada aracılığıyla ulaşabilir, kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz.

 

Örgü örerken kullanacağımız Nako örgü ipi, hem doğal hem de sentetik hemen hemen her elyaftan yapılabilir. Bu çeşitliliğin arasında düşünülmesi gereken detay ipliğin dayanıklılığıdır. Yaptığınız çoğu ürünü yıllarca kullanmak için projenize uygun ip seçmek önemlidir. Çoğu ip akriliktir ancak hepsinin aynı ağırlıkta olmasına rağmen bazılarının diğerlerinden daha yoğun hissettirebileceğini unutmamak gerekir. Bir pamuk, akrilik veya yünden daha kalın veya daha ağır hissettirir ve yün genellikle en hafif ve en ince hissi verir. Eğirme işlemi aynı zamanda bir ipliğin görünüşünde ve hissinde de rol oynar, iplik ne kadar fazla bükülürse o kadar yoğun hissedilir ve daha ince görünebilir. Birçok iplik ağırlığını, aynı zamanda farklı lif içeriğini ve büküm işlemlerini göstermektedir. Birçok iplik elyaf karışımıdır. Yün, akrilik, pamuk iplikler çok popülerdir, ancak akriliği yün veya pamuk ipliklerle de karıştırabilirsiniz. Merserize pamuk, çanta ve alt altlıkları yapmak için mükemmeldir çünkü asla tüylenme yapmaz ve güzel, pürüzsüz bir parlaklık sağlar. Nako örgü ipleriyle çoraplar, kazaklar ve hırkalar gibi ürünleri yapmak için kullanabilirsiniz.

 

 İpleri örgü şişleri kullanarak da örebilirsiniz. Genel olarak, çözgülü örme kumaşlar genişlikte daha esnek olma eğilimi gösterirken, atkılı örme kumaşlar hem genişlik hem de uzunluk açısından daha fazla geri esneme eğilimi gösterir. Yün iplik esas olarak koyunlardan elde edilir. Yün, çeşitli hayvanlardan elde edilen ve onlara biz insanların bir sonraki projeyi örerken aradıkları şapka, kazak veya şal gibi birçok avantajı sağlayan bir tekstil elyafıdır. Yün ip elastik, pullu, kıvrımlıdır ve kümeler halinde büyür. Yün, özellikle pullanma ve kıvrılma, hayvanların yapağılarını iplik haline getirmeyi kolaylaştırır. Tek tek lifler birbirine kenetlenir ve böylece bir arada kalır. Yün, bobin benzeri yapısı sayesinde oldukça elastik bir elyaftır. Yün kazağınızı gerin ve inatla sarsılarak yapılı biçimine geri dönme eğilimindedir. Aslında yün lifi; pamuktan 7 kat, ipekten 10 kat daha güçlüdür. Yün lifinin yapısı sayesinde dış deri koruyucu bir film görevi görerek aşınmaya karşı daha dayanıklı hale getirir.

Bebek patiklerinin düğmeler ve fiyonklar içeren modelleri, hem bebeğin hem de ebeveynlerinin bayılacağı süslemeleri ve kontrast süslemeleri teşvik eder. Kurdeleli bebek patiği genelde yenidoğan bebekler için tercih edilir ve bu bebek patiklerini çok sevimli yapar. Kışın bebeğinizi soğuktan da korumuş olur. Örgü iplerinin solmaz olmasının yanı sıra makinede yıkama ve kurutma için yeterince dayanıklıdır. Süper yumuşak olan, bebeğinizin sıcak ve rahat hissetmesini sağlayacak Nako ipleri tüylenme, solma ve büzülme yapmaz. Yıkanması kolaydır, elde kolaylıkla yıkanabilir, düz bir şekilde kurutulur. İğneli keçeleme, ıslak keçeleme, eğirme, dokuma ve daha fazlası için idealdir. Yumuşak, rahat, tene yakın giyilebilir, bebekler için kullanılabilir.  Bebekler için yelek, kazak atkı, hırka, battaniye ve patik örmede kullanılabilir. Yüzde yüz premium akrilikten üretilmiştir.  Rahat atkılar, şık şapkalar, oyuncak ayılar veya sevimli dekoratif öğeler yapmak istiyorsanız, çeşitli muhteşem renklerde Nako iplikleri satın alıp fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

 

 

Akrilik örgü ipleri hafiftir, sıcak tutar ve yumuşaktır. Bu nedenle yün yerine kullanılır veya koyun yünü veya kaşmir ile karıştırılır. Akrilik iplerin son ürünleri arasında kazaklar, şapkalar, çoraplar ve örgü ipliği bulunur. Akrilik elyaf, yün elyaflarının görünümüne ve verdiği hisse çok benzer. Nako örgü ip hafiftir, sıcak tutar ve yumuşaktır. Bu nedenle birçok alanda kullanılır. Nako el işi ipleri projeleriniz için genellikle akrilik ip kullanılır. Bu seri üretilen sentetik elyaf, hemen hemen her proje için uygundur. Solmaz olmasının yanı sıra makinede yıkama ve kurutma için yeterince dayanıklıdır. Hafif olması, bebek battaniyeleri gibi projeler için mükemmel bir iplik olmasını sağlar ve diğer bazı elyaflardan daha bütçe dostu olabileceğinden, yeni başlayanlar için harika bir seçimdir. Akrilik elyaf, yün elyaflarının görünümüne ve verdiği hisse çok benzer.

 

 Akrilik Nako ip ile yapılabilecek projeler arasında kazaklar, şapkalar, çoraplar ve örgü ipliği bulunur. Polyester ve naylon gibi, akrilik ip de hidrofobiktir yani suyu iter. Bu, yapıyı bozabilecek ve kokuya neden olabilecek kumaşta bakteri üremesine yol açabilir. Ayrıca akrilik Nako ip statik elektrik oluşturma ve yapışma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir.  Akrilik Nako ipin son ürünleri arasında kazaklar, şapkalar, çoraplar ve örgü ipliği bulunur. Yeterince rahat örüyorsanız bu ikisini tek seferde örebilirsiniz. Patik örgüsü, çorap örgüsüne çok benzer, bu da güzel bir taşınabilir örgü projesi olduğu anlamına gelir. Bu örgü patikler harika bir hediye seçeneği olabilir. En iyi elyaf seçenekleri arasında akrilik, pamuk ve yün bulunur, ancak ne seçerseniz seçin yumuşak yapıda olduğundan emin olun. Boş zaman, yeni ebeveynlerin gerçekten sahip olmadığı bir şeydir, bu nedenle günlük giyim için bakımı kolay örgüler mutlak bir zorunluluktur. Akrilik ipler, ekstra rahatlık için çamaşır kurutma makinesinde rahatlıkla kurutulabilir.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı