1

Nako Elit Baby

 

Nako elit baby ipler yüzde yüz akriliktir ve tüylenme yapmaz. Akrilik ipler çok yönlü, dayanıklı ve hipoalerjeniktir. Buna karşılık, doğal elyaf ipliklerin üretilmesi zaman alıcıdır. Örneğin yünün maliyeti, ipliğin imalat, paketleme ve nakliye masraflarına ek olarak koyun yetiştirme ve bakım masraflarını da içermelidir. Akrilik iplikler için üretim süreci esnek ve dövülebilir. Bu iplik modellerinin temizliği için kuru temizleme, elde yıkama önerilir veya soğuk su ile hassas devir kurutma düşükte yıkayabilirsiniz. En iyi sonuçları elde etmek için ilk kullanımda tüy oluşumunu en aza indirmek için ayrı yıkayabilirsiniz. Süper yumuşak ve hafif, kokusuz, tiftiksiz doldurulmuş bir modeldir. Battaniyeler, bebek bakım örtüleri, kilimler, yastık kılıfları gibi kendin yap projenizi yapmak çok eğlenceli, evinize zarafet katacak bir akrilik ip modelidir.

 

Makinede yıkanabilir ve şeklini çok iyi korur bozulma meydana gelmez. Her mevsim kullanılabilir. Akrilik lifler çeşitli sıkılıklarda bükülebilir, eğirme sırasında doğal liflerle karıştırılabilir, fırçalanabilir, kesilebilir ve çok çeşitli iplik türleri üretmek için başka şekillerde dahil edilebilir. İşlemdeki bu farklı varyasyonlar, elde edilen ipliğin hissini ve mukavemetini değiştirecektir. Kesilmemiş, sıkıca bükülmüş lifler, güçlü ancak pürüzlü dokulu bir iplik ile sonuçlanır. Liflerin kesilmesi, fırçalanması ve karıştırılması son ipliği yumuşatır. Daha gevşek bir büküm de ipliği yumuşatmaya yardımcı olur, ancak aynı zamanda nihai ürünün gerilme mukavemetini de düşürür.

 

Birçok akrilik iplik, kumaştan geçebilecek hava miktarını sınırlayan oldukça kabarık ve tüylüdür. Daha fazla katlı Nako elit baby ipler birlikte bükülmüş tek iplikler daha az tüylenme ve tüylenme eğilimi gösterir. Çok yumuşak yünler çok tüylenme eğilimindedir. Daha ağır, daha kalın yünler daha az tüylenme eğilimindedir. Piyasada çok sayıda çok yumuşak rahat ip modelleri bulunur. Bunların battaniyeler, şapkalar ve oyuncaklar için harika olduğunu, ancak giysilerde veya eldivenlerde rahatlıkla kullanılabilir. Akrilik iplik, fiber sanatlar camiasında tartışma konusudur. Birçok zanaatkar, sentetik ipliklerin faydalarını överken, diğerleri maliyetlerin bu faydalardan daha ağır bastığını iddia ediyor. Akrilik ipliklerin örülmesi kolaydır. Çeşitli renk ve stillerde yüksek hacimlerde üretilmekte ve satılmaktadır. Yeni başlayanlar için harika olan akrilik iplikler, örgü ve tığ işi hobiler için daha erişilebilir hale getirir. Akrilik iplikler ise daha düşük kaliteli ürünler üretme eğilimindedir. Ek olarak, iplik ne kadar yumuşak olursa, o kadar az dayanıklı olur ve aşındıkça tüylenme olur.

 

Nako Elit Baby İp Modelleri

 

Tüylenme gevşek liflerin birbirine sürtünmesi ve yuvarlanmasından kaynaklandığı için çok düzgün iplikler tüylenmez veya tüylenmez. Bazı pamuklular, viskonlar, ipekler eğer paranız yetiyorsa çoğunlukla hap olmaz. Boncuklanma önleyici olarak özel olarak üretilmiş iplikler de vardır. Bunun yanı sıra, sıkı örülmüş ürünler arasında kaydırma için daha az yer olduğundan daha az tüylenir. Farklı ipliklerin karıştırılması, daha güçlü iplik daha zayıf olanı aşındıracağından boncuklanmayı artırabilir. Genel olarak, ipek, keten veya sıkı bükümlü yünler gibi sıkı bükümlü doğal uzun liflerdir. Akrilik lifler, petrol ürünlerinden kimyasal maddeler eriterek ve uzun, ince lifler halinde ekstrüde ederek üretilir. Bu lifler daha sonra istenen sonuca bağlı olarak işlenir. 

 

Seri üretim, istediğiniz hemen hemen her renkte akriliklerin geniş bir mevcudiyetine yol açmıştır. Akrilikler, çizgiler ve degradeler gibi belirli efektler oluşturmak için renklendirilir. Üretim teknolojisi sürekli değişiyor ve üreticiler çok çeşitli doku ve mukavemete sahip akrilikler üretmek için yenilik yapmaya devam ediyor.  Gevşek bükülmeler ve kısa lifler, aşınma için daha fazla alana sahiptir ve daha fazla toplanacaktır. Sentetik lifler veya suyu emmeyen lifler de haplanmaya çok yatkındır. Bu kategorideki lifler akrilik, polyester, naylondur. Çok fazla sentetik ipliğiniz veya gevşek bir bükümlü doğal ipliğiniz varsa, giysilerinizi yıkarken dikkatli olabilirsiniz.  Kesinlikle Nako elit baby ip ile kalın bir kışlık süveter örebilirsiniz. Diğer örgü ürünler için uygun iplik, tasarımcının istediğini yapabileceği bir ipliktir. Her türlü hava koşuluna uygun paltolar için mükemmeldir. Gelişmiş elyaf sanatçıları, akriliklere kıyasla doğal elyafların kalitesini ve tutarlılığını tercih eder. Bazı akrilik iplik türleri yaz için uygundur, bu yüzden dikkatli seçin!

 

Nako Elit Baby İp Özellikleri

 

 

Akrilik bir bitki lifi ile harmanlanırsa, bu genellikle daha iyidir, ancak yine de iyi çalışabilen bazı saf akrilikler vardır.  Ayrıca, doğal lifler biyolojik olarak parçalanabilir ve bazıları sürdürülebilir şekilde tedarik edilir ve üretilir. Atık ve çevresel etkiyi azaltmaya değer veren zanaatkarlar için akrilik iplikler sorunun bir parçasıdır. Yün veya pamuk gibi doğal lif kuzenlerini taklit etmek için daha düşük maliyet ve daha yüksek miktarda üretilir. Akrilik ve doğal iplikler arasındaki en büyük fark, liflerin kendisindedir.  yünlü iplikler ısıyı hapseder ve genellikle dokulu örgüler için harikadır.

 

Akrilik ipliklerin önemli bir avantajı dayanıklılıktır. Akrilik ipliklerin çoğu çamaşır makinesinde yıkanabilir ve onları çamaşırlarınızın geri kalanıyla birlikte atarsanız dökülmez veya çekmez. Petrolden üretildikleri için; liflerin doğal olarak bozunması yıllar alır.  Doğal liflerden farklı olarak, akrilikler hızlı ve kolay bir şekilde ve çok düşük bir maliyetle seri olarak üretilir. Akrilik iplikten örülmüş bir battaniye, uygun şekilde bakıldığı takdirde onlarca yıl dayanabilir. Akrilik ipliklerin ayrıca uzun bir raf ömrü vardır, bu da onları gibi online mağazalarına dağıtılmak üzere büyük miktarlarda satın almayı ve saklamayı kolaylaştırır. 

 

Akrilik elyaf yıkandıktan, kurutulduktan ve kesildikten sonra iplik haline getirilmeye hazır hale gelir İplikler daha sonra nihai sonuç olarak akrilik kumaş ile kumaşa dokunur. Akrilik elyaf ve akrilik ipliklerin, "karışım" denilen şeyi oluşturmak için diğer elyaf türleri ile dokunması yaygındır. Sentetik lifler genellikle doğal liflerden daha ucuz olduğundan, bu genellikle bir maliyet düşürücü önlem olarak yapılır. Akrilik elyaf, yün elyaflarının görünümüne ve verdiği hisse çok benzer. Akrilik kumaş hafiftir, sıcak tutar ve yumuşaktır. Bu nedenle yün yerine kullanılır veya koyun yünü veya kaşmir ile karıştırılır.

 

 

Nako Elit Baby İp Projeleri

 

 

Kazak, süveter, yelek, atkı, bere, çorap, patik gibi kışlık her türlü projenizde kullanabileceğiniz Nako elit baby iplerin beklentinizi karşılayacağına emin olabilirsiniz. Birbirinden farklı canlı renklerde gelir ve öncelikle 2,5 – 3,5 mm arası iğneler/kancalar için uygundur. Aklınıza gelebilecek pek çok ve çeşit örgü ve tığ işi için uygundur. Bebek ve yazlık giysilerden havlulara, iç mekanlara, bulaşık bezlerine, oyuncak bebek bezlerine ve atarlara kadar her alanda kullanılabilir. Fazla ısı uzun vadede renklerin solmasına neden olabilir.

 

İplik hem örgü hem de tığ işi için uygundur - bu, tüm ev dekorasyonu, amigurumi, bulaşık bezleri, tencere tutacakları, çay havluları, çocuk kıyafetleri, yetişkin kıyafetleri ve diğer tüm hayalinizdeki projeleri uygulayabileceğiniz anlamına gelir. Lifler, çeşitli kimyasal karışımlardan ekstrüde edilebilir, farklı liflerle eğrilebilir, çeşitli dokularda kalıplanabilir ve parlak renklerden oluşan bir gökkuşağında üretilebilir. Üretim sürecinin çok yönlülüğü, üretimde yaratıcılığı artırdı.Özel akrilikler, nihai ürünlerine dokular, halkalar ve çıkıntılar ekler. Bu varyasyonlar, gevşek eğrilmiş gibi doğal lifleri taklit etmek için kullanılır. Günümüzde tercih edilen iplik çeşidi akrilik ipliktir.

 

Ana Kategori : Nako

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı